Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Rostlina konopí
14.10.2020
Komentáře (0)

Rostlina konopí

Genetické řazení

Současné genetické řazení umisťuje konopí do čeledi Cannabaceae(konopovité). Kromě konopí spadají do čeledi konopovitých například také některé druhy chmele a břestovce. Všechny druhy konopí poznáme díky listům dlaňovitého tvaru a také díky květům, které se tvoří na samičích i samčích rostlinách.

 

Život začíná u semínka


Rostlina konopí ve volné přírodě začíná svůj život u semínka. Semínko konopí ve svém obalu skrývá primární kořen nazývaný Kotyledon(označení pro první děložní lístky na stonku) a list.
Konopí jsou dvoudomé byliny. To znamená, že každá rostlina může mít buď samčí(váčky pylu) nebo samičí(pestíky) květy. K reprodukci je třeba aby se pyl ze samčí rostliny přenesl(vzduchem) na samičí rostliny.

 

Rozdělení konopí


Další rozdělení konopí můžeme rozdělit dle genetiky na konopí seté(sativa) a konopí indické(indica). V dnešní době můžeme toto rozdělení obohatit o konopí rumištní(redularis).

Konopí se dá rozdělovat dále podle obsahu kanabinoidu(účinných látek, které bych chtěl rozebrat podrobněji v dalším článku) podle léčebného užití a tak dále.

zdroj: BACKES, Michael. Cannabis pharmacy: the practical guide to medical marijuana. New York: Black Dog & Leventhal Publishers, [2014].

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli