Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Seznamte se, Jack Herer.
26.05.2021

Seznamte se, Jack Herer.

Seznamte se, Jack Herer. V čem je „nejkrásnější tráva na světě“ jedinečná?

 

Pokud byste náhodné fandy konopí oslovili s anketou, která odrůda jim jako první přijde na mysl, když se řekne „kvalita“, odpovědi by zřejmě často skloňovaly jedno jediné jméno – Jack Herer. Ptáte se proč? Přečtěte si, co z téhle odrůdy udělalo nezpochybnitelnou jedničku ve světě konopí.

 

„Mercedes mezi trabanty“ a také legendární odrůda, která si vysloužila místo v konopné síni slávy – taková je světoznámá odrůda Jack Herer. 

 

Své jméno dostala po neméně proslulém aktivistovi Jacku Hererovi. Ve své slavné knize s názvem Císař nemá šaty z roku 1985 argumentoval, že konopí by mělo být dekriminalizováno, a to proto, že – jak v knize vysvětloval – může být obnovitelným zdrojem paliva, jídla a léků, a to v podstatě v jakékoliv části světa. Herer byl také přesvědčen, že vláda USA důkazy o možnostech využití této rostliny cíleně tají.

Z Holandska až do lékáren

Samotnou odrůdu, které nese Hererovo jméno, vyšlechtili přibližně v polovině 90. let v Nizozemsku a téměř okamžitě se stala celosvětovým hitem. Důvod? Unikátní kombinace energetických účinků sativy s hutnou produkcí krystalů pryskyřice, která je pro tuto odrůdu typická. 

 

Právě díky této křehké rovnováze (tři ze čtyř hlavních Jackových genotypů jsou převážně sativy, zatímco čtvrtý se přiklání spíše k indice) má Jack Herer naprosto unikátní účinky. V závislosti na velikosti dávky Jacka Herera mohou pacienti odrůdu využívat jak pro povzbuzení, tak při léčbě úzkostí a deprese nebo v boji proti nespavosti, chronickým bolestem, nechutenství a zánětům. I díky těmto zázračným účinkům dnes Jacka Herera najdete i na pultech lékáren,  kde je k dostání na lékařský předpis.

Krásný i na pohled

Fanoušci si ale Jacka Herera cení i z jiných důvodů. Jak se totiž většina z nich shoduje, jde podle nich o „nejkrásnější trávu na světě“. Jejich názor podporuje i řada ocenění z předních světových soutěží.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli