Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Semena konopí - jak se vyznat v terminologii
25.10.2020
Komentáře (0)

Semena konopí - jak se vyznat v terminologii

Pokud se rozhodujete koupit semena konopí možná vám jde hlava kolem z množství různých typů a termínů. Nejprve je dobré znát legislativu a dobře vědět co je v ČR povoleno a co je přestupek nebo dokonce trestný čin(více v článku konopí a zákon). Prodejci semen nejčastěji operují výrazy jako feminizovaná, samonakvétací semena, regulární či fast version… Pokud zatím nemáte v terminologii jasno, pojďte si přečíst co se pod těmito výrazy skrývá.

 

Regulární nebo feminizovaná semena?

 

Rostliny konopí jsou dioetické neboli dvoudomé. To znamená, že jednotlivá rostlina vytváří buď pouze samčí nebo pouze samičí květy. Pokud si koupíte regulární semeno konopí vyroste vám z něj buď samčí nebo samičí rostlina což dopředu nevíte. Většina pěstitelů pěstuje konopí kvůli samičím květům a tak byla vyšlechtěna feminizovaná semena.

 

Pokud zasadíte feminizovaná semena můžete si být jisti, že vyrostou pouze samičí rostliny. Ušetříte tak spoustu zbytečné práce s pěstováním rostlin, která by se později ukázaly jako samčí. Tato semena konopí jsou mnohem populárnější než jejich regulární verze a proto naprostá většina semen, která jsou na trhu dostupná, jsou feminizovaná.

 

Co jsou to samonakvétací semena?

 

Běžné odrůdy konopí jsou takzvaně světločivné. To znamená, že jejich životní cyklus a zejména nasazení květů jsou řízeny periodami světla a tmy. Rostliny začínají kvést teprve, jakmile se na konci léta začnou zkracovat dny. Oproti tomu však existují odrůdy takzvaně samonakvétací, které na tomto cyklu nejsou závislé a kvetou bez ohledu na délku dne již přibližně po 8 týdnech. Díky tomu můžete sklízet květy častěji a pokud pěstujete konopí doma nemusíte upravovat periody osvětlení.

 

Semena konopí Fast version

 

Rostliny ze semen Fast version nejsou samonakvétací jsou tedy závislé na periodě světla a tmy. Jejich výhodou je však vyšší obsah účinných látek než u samonakvétacích odrůd. Navíc kvetou mnohem rychleji než běžné světločivné odrůdy a ke sklizni jsou připravené již přibližně po 6 týdnech od chvíle, kdy se poměr světla a tmy změní na 12/12.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli